DRAMA U PET SETOVA: Laslo Đere poklekao posle 5 sati LAVOVSKE BORBE!
Laslo Đere, Foto: BEAUTIFUL SPORTS/Astfalck / imago sportfotodienst / Profimedia

kakav meč!

Velika šteta za srpskog asa

Objavljeno: 07:04h

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je posle pet setova poražen od Nemca Danijela Altmajera 5:7, 4:6, 7(8):6, 7:5, 6:7(10).

Đere, 52. teniser sveta, poražen je od 83. igrača na ATP listi posle pet sati i sedam minuta.

Altmajer je poveo sa 2:0 u setovima brejkom u 11. gemu prvog seta i brejkovima u trećem i petom gemu drugog seta.

U trećem setu viđen je po jedan brejk na obe strane i pobednik se odlučivao u taj-brejku u kom je posle velike borbe slavio Đere sa 8:6 i smanjio prednost Nemca.

Prvi do brejka u četvrtom setu stigao je Đere, ali je Altmajer uzvratio šestom gemu. U 11. gemu Đere je ponovo oduzeo servis protivniku, a u narednom gemu sigurnim servisom stigao do izjednačenja.

U odlučujućem, petom setu ponovo je Đere prvi stigao do brejka u petom gemu, ali je Altajmer je odmah u narednom gemu uzvratio. U 12. gemu Đere je spasio tri meč lopte, odveo set u taj-brejk, u kom je Nemac napravio pet mini brejkova i stigao do pobede 10:6.

U drugom kolu, Altmajer će igrati protiv boljeg iz duela Fučovič-Cicipas.